CHAMPAGNESTRUTAR, 6 st, gustavianska, 1700-tal/tidigt 1800-tal.

På kvadratiska fötter. Med graverad kantdekor. Höjd ca 19,5 cm.

Bruksskick. Samtliga med nagg och slipade mynningskanter. Invändiga sprickor i skaften, troligen från tillverkningen.

Utropspris
7 000 SEK