Rak form med kannelerade hörn, svarvade ben. Bronserade beslag. Skiva av marmor. Bredd 116, djup 47, höjd 82 cm.
Defekt skiva, omfattande skador. Slitage, blekt. Skador. Låshus saknas. Nyckel saknas.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10