ERIK HÖGLUND, sängstomme, 1900-talets andra hälft.
Stomme i furu. Med spegel. Längd 200. Total bredd 182. Höjd 135 cm. Bäddmått ca 170x200 cm.
Slitage. Repor. Märken.