TESKEDAR 6 ST, silver, Finland 1800-tal/1900-tal.

Fyra st, Jacon Jankes, Åbo 1810-1831. En Enoch Bäckström, Vasa 1857. En W.J.Lindfors, Karleby 1908-20. Längd 12,5-14,5 cm. Vikt 97 g.

Gravyr. Slitage.

Utropspris
150 EUR