HÖRNSKÅP

1800-talets första hälft.

Målat. Tudelat. Två dörrar med bakomliggande hyllplan. Räfflad dekor. Bredd 132, djup 80, höjd 208 cm. Sidornas längd ca 92 cm.

Konditionsrapport

Slitage. Senare målning. Torrsprickor. Senare lås.

Kontakta kundservice

Telefontid: Mån - Fre 9-13

Kontakta ansvarig katalogiserare

Anna Heathcote-Ball

Anna Heathcote-Ball

anna.heathcoteball@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Auktionen avslutades:
    CET

    Utropspris: 6 000 SEK

    Slutpris

    4 000
    403 EUR
    505 USD

    Budhistorik (10 bud)
    311 feb 14:124000SEK
    Acceptpris på 4 000 SEK uppnåddes
    311 feb 14:123500SEK
    311 feb 14:113000SEK