HUGGARE, fransk modell, 1800-tal.

Mässingfäste med senare förnickling. Klingan märkt W K & C. Läderbalja. Längd 82 cm, klingan 70 cm.

Slitage. Smärre rostangrepp.

Utropspris
150 EUR