DOCKSKÅP

Plast med inredning och Barbiedockor, 1900-talets andra del.

Häst och vagn, Blue Box, made in China. Fem dockor; Mattel, 1966, Hasbro Inc., 1987, Mattel, 1968, Mattel 1966, Hasbro Inc 1988 samt en docka omärkt. Längd ca 28-30 cm. Diverse kläder, möbler. Husets mått längd 76 cm, bredd 40 cm, höjd 130 cm.

Konditionsrapport

Slitage. Ej genomgånget. Mindre delar saknas.

Placering
Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - L1

Kontakta kundservice

Telefontid: Mån - Fre 9-13

Kontakta ansvarig katalogiserare

Caroline Lindahl

Caroline Lindahl
Värderare klassiskt konst 1800/1900-tal

caroline.lindahl@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Auktionen avslutades:
    CET

    Utropspris: 1 500 SEK

    Slutpris

    850
    85 EUR
    107 USD

    Budhistorik (8 bud)
    312 feb 22:14850SEK
    1A12 feb 22:14800SEK
    312 feb 22:14800SEK