BYRÅ, sengustaviansk 1700-talets andra hälft

Mahognyfanérad, tre lådor i front med dragringar, lös konturerad och profilerad stenskiva(samtida men ej ursprunglig). Mässingslister. Nyckel. Längd 77,5, djup 49, höjd 80 cm.

Renoverad. Fanerskador. Lösa delar. Smärre fläckar. Smärre slitage. Sprickor. Kompletterad.

Utropspris
15 000 SEK