SOFFA, 1980/90-tal.

SOFFA, 1980/90-tal.

Etikettmärkt Montis. Inköpt på Nordiska Galleriet. Grön textilklädsel. Lösa plymåer och kuddar klädda i mönstrad textil. Konformade ben i metall. Benavslut i röd plast. Längd cirka 202. Sitthöjd cirka 40 cm..

Slitage. Fläckar. Blekt. Revor.

Utropspris
3 000 SEK