SALONGSMÖBEL, fem delar, rokokostil, 1900-talets första hälft.

Betsat lövträ. Skuren dekor. Soffa, karmstolar ett parstolar ett par. Benavslut med hjultrissor. Soffans sitthöjd ca 43, längd 143 cm.

Slitage. Repor. Märken. Fläckar. Senare klädsel.

Utropspris
3 000 SEK