Betsat lövträ. Skuren dekor. Soffa, karmstolar ett parstolar ett par. Benavslut med hjultrissor. Soffans sitthöjd ca 43, längd 143 cm.
Slitage. Repor. Märken. Fläckar. Senare klädsel.