EWALD DAHLSKOG, bland annat. Vaser, 3 st, fajans, Bo Fajans Gefle.
Olika glasyrer. Djupstämplade. Tillbringare signerad D. 121 Turkos. Höjd 27 cm. Hänkelvas signerad 4416 987. K. Höjd 24 cm. Vas signerad 4349 Oliv. Höjd 20 cm.
Obetydligt ytslitage. Vas med märken. Tillbringare med lagning på hänkel.