BOKHYLLESYSTEM, 1900-talets mitt.

Fanerad i teak. Tre sektioner. Tvådelat. Två sektioner med hyllplan. Framskjutande underdel med skjutdörr samt lådor. Mittparti med skrivhurts med två lådor. Tot längd 233 cm. Djup 38 cm. Höjd 155 cm. Skrivhöjd 75 cm.

Märken. Slitage. Fanerskador. Smärre fläckar. Repor. Nyckel saknas.

Utropspris
2 000 SEK