GUIDO RENI, efter, olja på duk, 1800-tal.
Porträtt av Beatrice Cenci. Bildens mått 77 x 61 cm.
Ytslitage. Krackelyrer. Dukskador. Retuscher. Fläckar. Dåligt spänd duk.