JOSEF FRANK, skrivbord, Firma Svenskt Tenn.
Fanerat med valnöt. Fem lådor. Dragbeslag av mässing. Skydd för bordsskivan medföljer. Längd 179. Bredd 71,5. Höjd 73 cm. Nyckel finns.
Slitage. Blekt. Ställvis blekt.