BORDSPENDYL

Louis XVI-stil, Frankrike, tidigt 1900-talets första hälft.

Marmor och mässing. Dekor av rosor, feston, och krönande urna. Urtavla av emalj dekorerad med festoner och märkt FRANCE. Pendel finns. Längd 24 cm. Höjd 35 cm. Nyckel finns.

Konditionsrapport

Ej funktionstestad. Smärre slitage. Skador på urtavlan.

Kontakta kundservice

Telefontid: Mån - Fre 9-13

Kontakta ansvarig katalogiserare

Anna Wessman

Anna Wessman

anna.wessman@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Se vad det kostar att få det levererat hem till dig. Frågor? Klicka här.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Auktionen avslutades:
    CET

    Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien.

    Kontakta oss