BORDSPENDYL

Louis XVI-stil, Frankrike, tidigt 1900-talets första hälft.

Marmor och mässing. Dekor av rosor, feston, och krönande urna. Urtavla av emalj dekorerad med festoner och märkt FRANCE. Pendel finns. Längd 24 cm. Höjd 35 cm. Nyckel finns.

Konditionsrapport

Ej funktionstestad. Smärre slitage. Skador på urtavlan.

Placering
Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - C1

Kontakta kundservice

Telefontid: Mån - Fre 9-13

Kontakta ansvarig katalogiserare

Anna Wessman

Anna Wessman

anna.wessman@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Auktionen avslutades:
    CET

    Utropspris: 2 000 SEK

    Slutpris

    1 000
    100 EUR
    126 USD

    Budhistorik (5 bud)
    414 feb 15:581000SEK
    Acceptpris på 1 000 SEK uppnåddes
    212 feb 07:37650SEK
    310 feb 20:30600SEK