YNGVAR SANDSTRÖM, soffbord , Säffle Möbelfabrik, 1960-tal.
Fanerad med palisander. Märkt undertill. Längd ca 145, bredd ca 70, höjd ca 52 cm.
Bruksslitage. Slitage. Någon fanerskada. Blekt.
CITES-intyg medföljer