MATTA, rölakan, ca 202 x 137 cm, signerad IS (troligen Ingegerd Silow).

Ljust blåbrunmelerad botten. Kortsidorna med geometrisk dekor i benvitt samt blå och bruna nyanser.

Något slitage, smutsig, fläckar. Skadade fransar, flera saknas.

Utropspris
1 500 SEK