MATTA

Rölakan, ca 202 x 137 cm, signerad IS (troligen Ingegerd Silow).

Ljust blåbrunmelerad botten. Kortsidorna med geometrisk dekor i benvitt samt blå och bruna nyanser.

Konditionsrapport

Något slitage, smutsig, fläckar. Skadade fransar, flera saknas.

Kontakta kundservice

Telefontid: Mån - Fre 9-13

Kontakta ansvarig katalogiserare

Anette Granlund

Anette Granlund
Ansvarig specialist mattor, textilier och islamiskt konsthantverk

anette.granlund@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Auktionen avslutades:
    CET

    Utropspris: 1 500 SEK

    Slutpris

    700
    70 EUR
    88 USD

    Budhistorik (6 bud)
    114 feb 13:40700SEK
    2A14 feb 13:40650SEK
    212 feb 13:25550SEK