CARL KYLBERG

Signerad CK, olja på pannå.

"Tjörn". 42 x 49 cm.

Konditionsrapport

Krackelyrer med färgbortfall i mitten högra delen, slitage längs kanterna med färgbortfall.

Proveniens
Bokförläggare Karl Olsson, Stockholm. Därefter i arv till nuvarande ägare.
Konst i Svenska hem, nr 10, upptagen under katnr 901, sid 515.
Följerätt
Ja

Kontakta kundservice

Telefontid: Mån - Fre 9-13

Kontakta ansvarig katalogiserare

Lena Rydén

Lena Rydén
Specialist modern konst, grafik

lena.ryden@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Auktionen avslutades:
    CET

    Utropspris: 60 000 SEK

    Slutpris

    62 002
    6 256 EUR
    7 838 USD

    Budhistorik (8 bud)
    2A12 feb 20:1162002SEK
    312 feb 20:1160002SEK
    2A12 feb 20:1057005SEK
    Acceptpris på 48 000 SEK uppnåddes