VÄGGTELEFON, Kungliga Telegrafverkets Verkstad, Nynäshamn, tidigt 1900-tal.

Mahogny. Nedfällbar lucka med motiv av lilla riksvapnet. Detaljer av bakelit och vitmetall. 59 x 27 cm.

Konditionsrapport

Ej funktionstestad. Slitage. Delar saknas.

Möjliga transportalternativ:

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

    Avvikelser kan förekomma.

    Kontakta kundservice

    Telefontid: Mån - Fre 9-13

    Kontakta ansvarig katalogiserare

    Anna Wessman

    Anna Wessman

    anna.wessman@bukowskis.com

    Auktionen avslutades:
    CET

    Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien.

    Kontakta oss