Design
1010070
Stig Lindberg
(1916-1982)
Stig lindberg, matservis, 112 delar, stengods, "birka", gustavsberg

STIG LINDBERG, matservis, 112 delar, stengods, "Birka", Gustavsberg.

15 tallrikar
13 assietter
12 djupa tallrikar
6 tekoppar och fat
13 kaffekoppar med fat
11 skålar
6 äggkoppar
3 serveringsskålar
3 upplänggningsfat (2 stora och 1 mindre)
2 kannor
2 karotter med lock
2 ljusstakar
1 såskanna
1 gräddkanna
1 sockerskål

Smärre slitage. Enstaka nagg.

Jessica Löfgren
Jessica Löfgren
+46 (0)727 43 08 79

Telefontid: Mån - Fre 9-13

Utropspris
4 000 SEK