SERVISDELAR, 24 delar, flintgods, "Ostindia", Rörstrand, 1900-tal.

Tre tallrikar. Diameter 24,5 cm.
Fem assietter. Diameter 16 cm.
Två mindre karotter med lock. Höjd 10 cm.
Två marmeladburkar med lock. Höjd 12 cm.
En rund skål på fot. Diameter 24 cm.
Sju ovala skålar. Längd 17 - 25 cm.
Två fat. Längd 23 och 27 cm.
En såsskål. Längd 18 cm.
En kanna. Höjd 15 cm.

Konditionsrapport

Slitage. Enstaka delar ställvis krackelerade och något missfärgade. En assisett med nagg.

Möjliga transportalternativ:

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

    Avvikelser kan förekomma.

    Kontakta kundservice

    Telefontid: Mån - Fre 9-13

    Auktionen avslutades:
    CET

    Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien.

    Kontakta oss