SERVISDELAR, 24 delar, flintgods, "Ostindia", Rörstrand, 1900-tal.

Tre tallrikar. Diameter 24,5 cm.
Fem assietter. Diameter 16 cm.
Två mindre karotter med lock. Höjd 10 cm.
Två marmeladburkar med lock. Höjd 12 cm.
En rund skål på fot. Diameter 24 cm.
Sju ovala skålar. Längd 17 - 25 cm.
Två fat. Längd 23 och 27 cm.
En såsskål. Längd 18 cm.
En kanna. Höjd 15 cm.

Slitage. Enstaka delar ställvis krackelerade och något missfärgade. En assisett med nagg.

Utropspris
2 000 SEK