SERVISDELAR, 24 delar, flintgods, "Ostindia", Rörstrand, 1900-tal.

Tre tallrikar. Diameter 24,5 cm.
Fem assietter. Diameter 16 cm.
Två mindre karotter med lock. Höjd 10 cm.
Två marmeladburkar med lock. Höjd 12 cm.
En rund skål på fot. Diameter 24 cm.
Sju ovala skålar. Längd 17 - 25 cm.
Två fat. Längd 23 och 27 cm.
En såsskål. Längd 18 cm.
En kanna. Höjd 15 cm.

Konditionsrapport

Slitage. Enstaka delar ställvis krackelerade och något missfärgade. En assisett med nagg.

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Se vad det kostar att få det levererat hem till dig. Frågor? Klicka här.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Kontakta kundservice

    Telefontid: Mån - Fre 9-13

    Auktionen avslutades:
    CET

    Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien.

    Kontakta oss