SERVISDELAR

24 delar, flintgods, "Ostindia", Rörstrand, 1900-tal.

Tre tallrikar. Diameter 24,5 cm.
Fem assietter. Diameter 16 cm.
Två mindre karotter med lock. Höjd 10 cm.
Två marmeladburkar med lock. Höjd 12 cm.
En rund skål på fot. Diameter 24 cm.
Sju ovala skålar. Längd 17 - 25 cm.
Två fat. Längd 23 och 27 cm.
En såsskål. Längd 18 cm.
En kanna. Höjd 15 cm.

Konditionsrapport

Slitage. Enstaka delar ställvis krackelerade och något missfärgade. En assisett med nagg.

Kontakta kundservice

Telefontid: Mån - Fre 9-13

Kontakta ansvarig katalogiserare

Emmelie Skogman

Göteborg

Emmelie Skogman

emmelie.skogman@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Auktionen avslutades:
    CET

    Utropspris: 2 000 SEK

    Slutpris

    2 800
    282 EUR
    354 USD

    Budhistorik (16 bud)
    510 feb 08:422800SEK
    7 8 feb 09:322600SEK
    5A 8 feb 09:322500SEK
    Acceptpris på 1 000 SEK uppnåddes