17 kaffekoppar med fat. Höjd 6 cm. 17 assietter. Diameter 18 cm. En sockerskål med lock. Höjd 9 cm. En gräddkanna. Höjd 7 cm.
Två koppar samt tre assiett med nagg medföljer.
Bruksslitage. Två fat av andrasortering. Olika tillverkningsår.