HIRSCHFÄNGARE

Tyskland, 1700-talets mitt.

Förgyllt mässingfäste med reliefdekor föreställande vildsvin och med jaktmotiv. Hornkavel. Längd 69,5 cm, klingan 56 cm.

Konditionsrapport

Sedvanligt skick. Klingan med litet hack.

Kontakta kundservice

Telefontid: Mån - Fre 9-13

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Auktionen avslutades:
    CET

    Utropspris: 400 EUR

    Slutpris

    320
    EUR
    3 201 SEK
    393 USD

    Budhistorik (13 bud)
    811 feb 20:13320EUR
    7A11 feb 20:13310EUR
    7A11 feb 20:13300EUR
    Acceptpris på 200 EUR uppnåddes