KATANA

Japan, tidigt 1800-tal.

Osignerad klinga. Fuchi och Kachira med delvis förgylld blomsterdekor. Lackerad balja med graverat metallbeslag. Nagasa 58 cm. Total längd 82,5 cm.

Konditionsrapport

Smärre slitage. Smärre skada i fästets flätverk. Smärre nagg i klingan.

Placering
Stora Robertsgatan 4, 00120 Helsingfors - Y2

Kontakta kundservice

Telefontid: Mån - Fre 9-13

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Auktionen avslutades:
    CET

    Utropspris: 2 500 EUR

    1 400
    EUR
    13 874 SEK
    1 754 USD

    Acceptpriset är ej uppnått

    Budhistorik (3 bud)
    3 8 feb 16:521400EUR
    2 3 feb 12:151260EUR
    1 2 feb 19:301000EUR