KAFFESERVIS, 22 delar, "Måsen", Bing & Gröndahl, Danmark, 1900-talets andra hälft.
10 st assietter, 17,5 cm (616)
1 st gräddkanna, 393
1 fat, 21x13 cm, 363
2 st fat med hänklar, diameter 25 cm, 364
7 st kaffekopp med fat, 305
1 st sockerskål med lock, 593
Nagg. första och Andrasortering.