Flaskor av glas med proppar och delvis slipad dekor, höjd ca 25 cm. Schatullet fanerat med mahogny. Längd 30, bredd 16, höjd 30 cm.
Flaskorna med obetydliga nagg. Schatullet med slitage, repor. Nyckel saknas.