Bestående av:
Svartlackerad metallstomme enligt följande: 6 stycken sidogavlar, höjd ca 156, djup ca 30 vid fötterna. 18 stycken mellansektioner längd ca 81. 4 stycken sektioner längd ca 52. 3 hyllsektioner längd ca 35 cm.
Hyllplan av trä 13 stycken, längd ca 80, djup 20. Hyllplan 8 stycken, längd 80, djup 30 cm.
Slitage, smärre skador.