SKEDAR

12 st, silver, Sverige, 1800-tal.

Olika modeller. Fem matskedar av A Edborg, Jönköping, 1859, en matsked stämplad Linderoth, 1842, en matsked av Johan Henrik Leffler, Falun, 1834, fyra teskedar endast med kattfot samt stämpeln I.C samt en tesked 1857. Längd 14-21,5 cm. Vikt 523 g.

Konditionsrapport

Bruksskick. En liten sked med bristningar. Bucklor. Delvis senare gravyr.

Kontakta kundservice

Telefontid: Mån - Fre 9-13

Kontakta ansvarig katalogiserare

Karin Larsdotter

Göteborg

Karin Larsdotter

karin.larsdotter@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Auktionen avslutades:
    CET

    Utropspris: 2 000 SEK

    Slutpris

    1 000
    100 EUR
    126 USD

    Budhistorik (4 bud)
    310 feb 00:161000SEK
    Acceptpris på 1 000 SEK uppnåddes
    1 8 feb 17:57700SEK
    2 8 feb 13:31600SEK