MEMA

Bestickservis, silver, 47 delar, "Symfoni", Lidköping & Eskilstuna, 1900-talets fjärde kvartal.

Tolv bordsgafflar (längd 17 cm), tolv bordsskedar ( längd 17 cm), tolv bordssknivar med blad av rostfritt stål (längd 20,5 cm) samt elva kaffeskedar (längd 11,5 cm). Total vikt ca 1760 gram. I etui.

Konditionsrapport

Bruksslitage.

Kontakta kundservice

Telefontid: Mån - Fre 9-13

Kontakta ansvarig katalogiserare

Emma Svahn

Göteborg

Emma Svahn

emma.svahn@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Auktionen avslutades:
    CET

    Utropspris: 5 000 SEK

    Slutpris

    5 600
    565 EUR
    708 USD

    Budhistorik (16 bud)
    1112 feb 21:575600SEK
    1012 feb 19:065400SEK
    911 feb 16:425200SEK
    Acceptpris på 4 000 SEK uppnåddes