BÅLSKÅL OCH 4 GLAS

Glas, Holmegaard, Danmark, 1900-talets andra hälft.

Klart och färgat glas. Signerade under. Skålens diameter ca 22 cm, höjd ca 23 cm. Glasens höjd ca 6 cm.

Konditionsrapport

Slitage. Repor (mestadels undertill).

Kontakta kundservice

Telefontid: Mån - Fre 9-13

Kontakta ansvarig katalogiserare

Karin Rydén

Karin Rydén

karin.ryden@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Auktionen avslutades:
    CET

    Utropspris: 1 500 SEK

    Slutpris

    400
    40 EUR
    50 USD

    Budhistorik (3 bud)
    313 feb 10:55400SEK
    213 feb 05:59350SEK
    111 feb 21:08300SEK