BÅLSKÅL OCH 4 GLAS, glas, Holmegaard, Danmark, 1900-talets andra hälft.

Klart och färgat glas. Signerade under. Skålens diameter ca 22 cm, höjd ca 23 cm. Glasens höjd ca 6 cm.

Slitage. Repor (mestadels undertill).

Utropspris
1 500 SEK