STJÄRNKIKARE / TELESKOP, Alstar, 1900-talets andra hälft.

D=4.5" F=900 mm. Vridmoment, objektiv och fotplatta medföljer. Teleskopets längd 89 cm.

Slitage med repor och fläckar. Ej funktionstestad.

Utropspris
3 000 SEK