TRATTGRAMOFON, märkt "Goldring Junior", 1900-talets första hälft.

Etui i ek. Tratt av mässing. Fäste i metall. Trattens längd 70 cm. Höjd 80 cm.

Torrspricka mindre fläckar och lagningar. Bucklor. Ej funktionstestad. Visst rostangrepp.

Utropspris
2 000 SEK