TRATTGRAMOFON

Märkt "Goldring Junior", 1900-talets första hälft.

Etui i ek. Tratt av mässing. Fäste i metall. Trattens längd 70 cm. Höjd 80 cm.

Konditionsrapport

Torrspricka mindre fläckar och lagningar. Bucklor. Ej funktionstestad. Visst rostangrepp.

Kontakta kundservice

Telefontid: Mån - Fre 9-13

Kontakta ansvarig katalogiserare

Emmelie Skogman

Göteborg

Emmelie Skogman

emmelie.skogman@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Auktionen avslutades:
    CET

    Utropspris: 2 000 SEK

    Slutpris

    2 500
    252 EUR
    316 USD

    Budhistorik (16 bud)
    1114 feb 21:362500SEK
    9A14 feb 21:362404SEK
    914 feb 20:432204SEK
    Acceptpris på 1 000 SEK uppnåddes