Bemålad metall. Överdel med glasdörr samt två glashyllor. Underdel med skåpdörr. Längd 60 cm, djup 38 cm, höjd ca 170 cm.
Senare målning. Slitage. Nagg. Färgbortfall. Nyckel saknas.