SCHATULL med FLASKOR, empire, möjligen Ryssland, 1800-talets första hälft.

Schatull fanerat med mahogny. Innehållande 6 glasflaskor, 2 glas samt fat. Målad dekor. Längd 17,5. Bredd 22,5. Höjd 23,5 cm.

Slitage. Fanerskador. Repor. Färgbortfall. Nyckel saknas.

Utropspris
3 000 SEK