OKÄND KONSTNÄR

Skulptur, brons, tidigt 1900-tal.

Soldat. Märkt med gjutarstämpel "Otto Meyer Fud.". På träsockel med silverplakett med texten "Till Överstelöjtnant Adolf Lagerberg från Kung. Jönköpings Regementes Officerskår den 20 Jan 1923". Höjd med sockel 46 cm.

Konditionsrapport

Bruksskick. Torrsprickor i sockeln.

Kontakta kundservice

Telefontid: Mån - Fre 9-13

Kontakta ansvarig katalogiserare

Karin Larsdotter

Göteborg

Karin Larsdotter

karin.larsdotter@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Auktionen avslutades:
    CET

    Utropspris: 1 500 SEK

    Slutpris

    1 600
    159 EUR
    196 USD

    Budhistorik (20 bud)
    713 feb 22:411600SEK
    6A13 feb 22:411500SEK
    6A13 feb 22:411450SEK