FRANZ BERNAUER

Efter, skulptur, patinera brons, signerad.

Soldat. Signerad "FR. BERNAUER München". På stensockel med inskription. Total höjd ca 41,5 cm.

Konditionsrapport

Slitage. Avbrutet svärd. Sockel med sprickor och lagningar.

Kontakta kundservice

Telefontid: Mån - Fre 9-13

Kontakta ansvarig katalogiserare

Emma Svahn

Göteborg

Emma Svahn

emma.svahn@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Auktionen avslutades:
    CET

    Utropspris: 2 000 SEK

    Slutpris

    3 704
    373 EUR
    468 USD

    Budhistorik (35 bud)
    711 feb 15:503704SEK
    9A11 feb 15:503504SEK
    911 feb 15:493310SEK