BESTICKUPPSÄTTNING

Silver, 80 delar, Finland 1900-talets mitt.

8 matknivar, 23 cm;
9 matgafflar, 19,5 cm;
12 matskedar, 21 cm;
12 lunchknivar, 20,5 cm;
12 lunchgafflar, 18,5 cm;
12 dessertskedar, 18 cm;
6 teskedar, 13 cm;
6 mindre gafflar, 14,5 cm;
samt syltsked, smörkniv och invändigt förgylld mindre såsslev.
Rostfria blad på samtliga knivar.
Vikt exkl knivar ca 2100g.

Konditionsrapport

Bruksslitage. Graverade monogram.

Kontakta kundservice

Telefontid: Mån - Fre 9-13

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Auktionen avslutades:
    CET

    Utropspris: 4 000 SEK

    Slutpris

    4 700
    474 EUR
    594 USD

    Budhistorik (10 bud)
    315 feb 13:094700SEK
    415 feb 13:084500SEK
    3A15 feb 13:084400SEK
    Acceptpris på 3 200 SEK uppnåddes