KANDELABRAR

Ett par, oscarianska, 1800-talets slut.

Stommar i sten och mässing. För fem ljus vardera. Behängda med prismor. Höjd 49 cm.

Konditionsrapport

Bruksskick. Prismor saknas delvis. Delvis senare ståltråd. Nagg. Något sneda.

Placering
Frihamnen 16 A, 417 55 Göteborg - T99

Kontakta kundservice

Telefontid: Mån - Fre 9-13

Kontakta ansvarig katalogiserare

Karin Larsdotter

Göteborg

Karin Larsdotter

karin.larsdotter@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Auktionen avslutades:
    CET

    Utropspris: 3 000 SEK

    Slutpris

    4 600
    464 EUR
    581 USD

    Budhistorik (17 bud)
    9A11 feb 15:564600SEK
    1011 feb 15:564400SEK
    911 feb 12:433300SEK
    Acceptpris på 1 500 SEK uppnåddes