KANDELABRAR, ett par, oscarianska, 1800-talets slut.

Stommar i sten och mässing. För fem ljus vardera. Behängda med prismor. Höjd 49 cm.

Bruksskick. Prismor saknas delvis. Delvis senare ståltråd. Nagg. Något sneda.

Utropspris
3 000 SEK