BESTICK, 60 delar silver, "Haga", 1950-tal. Vikt med stålblad ca 2500 g.

Sex matskedar (21), fyra matgafflar (21), nio matknivar (25), sex bordsskedar (18), sex bordsgafflar (18), sex bordsknivar (21), sex fiskgafflar (18), sex fiskknivar med silverblad (21), fem smörgåsgafflar (15), sex smörgåsknivar (18) samt tre smörknivar (17).

Graverade med initialer. Smärre bruksslitage.

Utropspris
10 000 SEK