Nio teskedar KG MGAB, Uppsala, 1935, tio teskedar samt en matsked av modell "Gammal fransk", olika smeder, 1800-tal, två teskedar av snäckmodell, 1800-tal samt en kaffesked C G Hallberg, Stockholm, 1938. Längd 11-21 cm. Vikt 360 g.
Bruksskick. Bucklor. Delvis senare gravyr.