HYLLSYSTEM, 2 sektioner, Ulferts, Tibro, 1900-talets tredje kvartal. CITES-intyg.

Fanerade med palisander. Lådor samt skåp med bakomliggande hyllinredning. Med belysning. Märkta. Bredd 64 - 118 cm, djup 48 cm, höjd ca 179 cm.

Slitage, ställvis hårdare. Märken. Ett lås sittandes snett. Belysningen ej funktionstestad.

Proveniens

Inköpt hos Möbelcentralen, Halmstad, 1980.

Utropspris
2 000 SEK
Om Cites