ALVAR AALTO

Dagbädd, Artek, 1900-talets andra hälft.

Björk. Längd 197, bredd 92, höjd 35 cm.

Konditionsrapport

Bruksslitage. Repor. Lagningar. Mindre skador på träet.

Placering
Frihamnen 16 A, 417 55 Göteborg - H5

Kontakta kundservice

Telefontid: Mån - Fre 9-13

Kontakta ansvarig katalogiserare

Emma Svahn

Göteborg

Emma Svahn

emma.svahn@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Auktionen avslutades:
    CET

    Utropspris: 4 000 SEK

    Slutpris

    3 400
    339 EUR
    418 USD

    Budhistorik (5 bud)
    316 feb 22:153400SEK
    2A16 feb 22:133200SEK
    316 feb 22:133000SEK