Design
1013183

PREBEN DAL, taklampa, ur Symfoni-kollektionen, Hans Fölsgaard A/S, Danmark, 1900-talets andra hälft.

Lackerad metall. Etikettmärkt. Diameter ca 60 cm. Höjd ca 45 cm.

Slitage. Smärre färgbortfall. Ej funktionstestad.

Utropspris
5 000 SEK