BORDSUR

Urtavla märkt "Ls Luppens Bruxelle", urverk märkt "Japy Freres", 1800-tales andra hälft.

Urhus i marmor, i form av fundament. Förgylld riklig dekor av putti, djur och växter. Emaljerad urtavla. Pendel medföljer. Diameter 31 cm, Höjd 18 cm.

Verknr 397 / 3.0 Nyckel finns.

Konditionsrapport

Ifyllda hål samt spricka. Nagg. Delvis senare förgyllning. Ej funktionstestad.

Kontakta kundservice

Telefontid: Mån - Fre 9-13

Kontakta ansvarig katalogiserare

Emmelie Skogman

Göteborg

Emmelie Skogman

emmelie.skogman@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Auktionen avslutades:
    CET

    Utropspris: 3 000 SEK

    Slutpris

    5 000
    504 EUR
    632 USD

    Budhistorik (29 bud)
    1316 feb 22:565000SEK
    1216 feb 22:564800SEK
    1316 feb 22:554600SEK
    Acceptpris på 1 500 SEK uppnåddes