HANS-AGNE JAKOBSSON, vägglampa, mässing, Markaryd, 1900-talets andra hälft.
Stomme av mässing. Två ljusarmar. Runda kupor av klarglas. Märkt med etikett. Höjd 23 cm.
Ej funktionstestad. Slitage. Repor.