PLAKETTER, två stycken, biskvi. Sekelskiftet 1900/1900-talets början.
Rund form med mansporträtt i relief, ramade. Ett föreställande Ludvig XIII, signerad Branchard a Sevres, det andra föreställande en romersk kejsare. Diameter 8,5 cm (exkl ram).
Smärre slitage.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.