SABEL, möjligen Preussen, 1800-talets andra hälft.

Fäste av mässing. Genombruten parerplåt. Dekor av örn. Balja av svärtat stål. Längd 96,5 cm

Smärre fläckar. Smärre slitage. Skadad spets.

Utropspris
1 800 SEK