Häftad skinnklädsel. Lösa sitt- och ryggplymåer. Resårsits. Dekorativa metallspännen på sidorna. Ben av förkromad metall. Etikettmärkt. Sitthöjd 38 cm. Längd 205 cm.
Slitage. Repor.