BRUNO LILJEFORS

Olja på duk, signerad Bruno Liljefors och daterad 1913.

Räv med slagen hare. 75 x 100 cm.

Konditionsrapport

Kantförstärkt duk.

Proveniens
Privat samling.
Riddersberg Säteri AB, "Svenska mästare på Riddersberg", 29 april - 29 juli 1990, kat nr B 16.
Sven A Löwstedt, "Svenska mästare på Riddersberg. Anders Zorn. Bruno Liljefors. Carl Larsson. En unik konstutställning", 1990, avbildad helsida i färg.

Kontakta kundservice

Telefontid: Mån - Fre 9-13

Kontakta ansvarig katalogiserare

Pedro Westerdahl

Pedro Westerdahl
Specialist klassisk konst 1800/1900-tal

pedro.westerdahl@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Se vad det kostar att få det levererat hem till dig. Frågor? Klicka här.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Auktionen avslutades:
    CEST

    Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien.

    Kontakta oss