HJÄLM och SKÖLD Indopersien

Omkring 1900.

S.k Khula Khud, stål med dekor av växter samt inskriptioner, nedfällbart nässkydd, med ringväv runtom, höjd exklusive brynja 30 cm, sköld av välvt stål med dekor av växter och inskription, diameter ca 49 cm

Konditionsrapport

Smärre slitage. Smärre fläckar. Repor. Rostangrepp.

Placering
Carlsgatan 54, 211 20 Malmö - V13

Kontakta kundservice

Telefontid: Mån - Fre 9-13

Kontakta ansvarig katalogiserare

Patrik Ljungcrantz

Patrik Ljungcrantz

patrik.ljungcrantz@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Auktionen avslutades:
    CET

    Utropspris: 4 000 SEK

    Slutpris

    4 444
    448 EUR
    561 USD

    Budhistorik (17 bud)
    8A12 feb 21:144444SEK
    712 feb 21:144403SEK
    8A12 feb 21:144203SEK
    Acceptpris på 2 000 SEK uppnåddes