S.k Khula Khud, stål med dekor av växter samt inskriptioner, nedfällbart nässkydd, med ringväv runtom, höjd exklusive brynja 30 cm, sköld av välvt stål med dekor av växter och inskription, diameter ca 49 cm
Smärre slitage. Smärre fläckar. Repor. Rostangrepp.